Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

W roku szkolnym 2022/2023 grupy I i IV będą realizować zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” .
Projekt bazuje na pedagogice Fredricha Froebla, której jednym z podstawowych założeń jest zabawa, a jak do tego dodamy sztukę, to powstanie nam wyjątkowa „zabawa sztuką”, w której chcemy wziąć udział z naszymi przedszkolakami.
Warto zaznaczyć, że Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych, które wcale nie muszą okazać się nudne i trudne, nawet dla najmniejszych dzieci, pod warunkiem, że damy im szansę tą sztuką się pobawić!
Projekt ma na celu m.in. oswoić dzieci z dziełami wybitnych artystów, wzbudzić w nich ciekawość i kreatywność, rozwinąć poczucie estetyki i wrażliwości na piękno, zapoznać dzieci z różnorodnymi technikami plastycznymi, wspomóc rozwój dzieci i zbudować ich wiarę we własne możliwości.
Fotorelacje z realizacji zadań projektowych w grupie I i IV będą ukazywać się na bieżąco na naszej stronie internetowej.