Dzień Rodziny w grupie I

„Bo Rodzina, to nasz największy skarb!
Nawet zima nie straszna, gdy ją masz!
Ona miłość da i słońca blask,
gdy przyjdą szare dni
I z twych oczu zetrze smutku łzy!”

Dzieci z grupy I miały w środę 17.05.2023r. bardzo ważne święto -Dzień Rodziny. Z tej okazji maluchy zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo na specjalnie dla nich stworzony spektakl teatralny pt. „Calineczka w Baśniowej Krainie”. Historia samotnej i zagubionej Calineczki, która w Baśniowej Krainie poszukiwała domu i rodziny, miała ukazać zaproszonym gościom, że nie ma na świecie ważniejszych skarbów niż kochające i bliskie osoby, które pocieszą, wesprą i pomogą przetrwać najtrudniejsze chwile.
Właśnie takimi osobami dla naszych dzieci są ich Rodzice i to im nasi mali aktorzy chcieli bardzo podziękować za ofiarowaną każdego dnia miłość.
Wlasnoręcznie stworzone przez dzieci prezenty dla Mamy i Taty, były bardzo symboliczne. Kolorowe słoiczki-świeczniki dla Mamusi, symbolizują ciepło domu rodzinnego, które zapewnia matczyna miłośc. Natomiast Medale Supertaty, to symbol bezpieczeństwa, które dzieci zawsze powinny czuć przy swoich ojcach!
Występ, pełen wielu momentów wzruszenia, przyjęty był z wielkim entuzjazmem i pomógł dzieciom rozwinąć skrzydełka, nie tylko w aktorstwie, ale także w śpiewie, tańcu i recytowaniu wierszy.