Jasełka w grupie III

„A wieczorem o zmroku stanęły pory roku: wiosna, lato, jesień, zima każda dary dla Jezuska trzyma…”

W dniu 20.12.2018r. w grupie III odbyły się JASEŁKA połączone z WIGILIĄ z udziałem rodziców i dyrekcji.  W tym roku w magiczny klimat świąt wprowadziły wszystkich cztery pory roku, które przybyły do Jezuska i zachwyciły wszystkich swoim urokiem i darami. Z wiosną przywędrował kwiatuszek, z latem promyczki słońca, z jesienią grzybek, listki i szumiący wiatr, a zima przybyła z niedźwiadkiem i ptaszkiem. Aniołki otworzyły jasełka przybywając z miotełkami i tańcząc taniec. Posprzątały szopkę a następnie gwiazdka wprowadziła Józefa i Maryją do lichej stajenki, gdzie narodził się mały Jezusek. Jego płacz ukoiły kołysanką i grą na instrumentach Aniołki i Gwiazdki. Pory roku zatańczyły dla świętej rodziny „Taniec pór roku” i zapewniły Jezuska, że każdego roku będą Mu towarzyszyć. Po jasełkach odbyła się wigilia podczas, której przy stole spotkali się wszyscy zgromadzenia rodzice wraz ze swoimi pociechami. W sercach ludzi rodzi się nadzieja na lepsze jutro, rodzi się miłość, która towarzyszyć ma wszystkim niezależnie od pory roku.
W sercu każdego człowieka rodzi się maleńka miłość, która zbawić ma cały świat. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

„Na progu Nowego Roku życzę tak od serca, by każda łza w oku miała smak szczęścia, by nadziei płomienie nie gasły w mroku i każde marzenie spełniło się w Nowym Roku!” Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!