Kolorowy Piątek

W piątek dnia 15.03.2024 roku w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo. Całe nasze przedszkole, było w różnych pięknych kolorach. Dzisiejszy dzień obfitował w twórcze, wesołe zabawy z udziałem wszystkich kolorów.

Grupa I w kolorowy piątek wysłuchała słuchowisko pt.: „ Skąd się bierze tęcza”. Przedszkolaki zapoznały się z tęczowymi kolorami. Wielką radość sprawiła dzieciom, układanie tęczy z kolorowych sensorycznych rurek i figurek. Na zakończenie dzieci obserwowały eksperyment – „Tęcza w szklance”.

Grupa II w kolorowy dzień zamieniła się w mieszkańców łąki, aby czym prędzej przegonić zimę. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o wiośnie, a następnie dzieci zamieniły się w kolorowych mieszkańców łąki. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną pt.: ” Kolorowe motylki”.

Grupa III w kolorowy dzień nie leniuchowała . Dzieci radośnie bawiły się kolorami. Były zabawy z chustą animacyjną i sigumą. Na koniec przedszkolaki wykonały wspólnie piękną pracę pt.: „ Łąka kwiatów”.

Przedszkolaki z grupy IV w kolorowy piątek pracowały jak małe pszczółki. Dzieci wspólnie stworzyli piękną kolorową tęczę. Wiele radości sprawiło dzieciom sadzanie kolorowych kwiatów.

Dzieci z grupy V w kolorowym dniu uczestniczyły w warsztatach kreatywnych slim i eksperymentach, której organizatorem była –  Logo – fabryczka. Pod okiem pani Eweliny przedszkolaki bawiły się kolorami,  eksperymentowały oraz robiły kolorowe slimy. Był to dzień pełen wesołej i kreatywnej zabawy.

Grupa VI zawędrowała do stolicy UE –  Brukseli. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania Unii Europejskiej. Zatańczyły kolorowy taniec państw z chustkami, następnie dzieci utrwaliły swoją wiedzę w zabawie prawda- fałsz. Dla przedszkolaków wielkim wyzwaniem było dopasowanie małych flag do krajów Unii Europejskiej. Na zakończenie dzieci kolorowały flagi UE.

Grupa VII w kolorowy piątek rozmawiała na temat tęczy. Przedszkolaki obejrzały krótki filmik edukacyjny – jak powstaje tęcza. Było mnóstwo zabaw z kolorami. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną tworząc różnokolorowe tęcze.

Kolorowy dzień dzieci z grupy VIII spędziły na radosnej zabawie z chustą animacyjną oraz tworzeniu niesamowitych kolorowych budowli z klocków. Na koniec przedszkolaki stworzyły piękną pracę grupową pt.: „Pole kwiatów”.

Grupa IX w kolorowy piątek wysłuchała wiersza pt.: „ Kolory”. Następnie dzieci utrwalały wiersz dopasowując odpowiedni kolor do imienia, o którym była mowa w wierszu. Wielką radość sprawiła dzieciom wspólna zabawa -układanie tęczy. Na koniec dzieci wykonały tęczę z kolorowych pasków.

Kolory są nieodłącznym elementem  naszego otoczenia. Wpływają na nasze emocje, rozumienie świata. Kształtowanie umiejętności zabawy z kolorami oraz rozpoznawanie ich znaczenia jest jednym z ważniejszych aspektów wychowania przedszkolnego. W konsekwencji świadomość istnienia różnorodności kolorów, wpływa na wrażliwość i poczucie estetyki i rozwój kreatywności u dzieci. W piątek dnia 15.03. 2024r. zakończyliśmy w naszym przedszkolu „Tydzień kolorów”. Był to czas spontanicznej, kreatywnej, kolorowej zabawy.  W salach robiło się kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Był to kolorowy, radosny czas!

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie ubioru dla dzieci w odpowiednim kolorze w danym dniu tygodnia.

Przedszkolnej kuchni dziękujemy za przygotowanie pysznych dań we wszystkich kolorach, jakie obowiązywały w „Kolorowym tygodniu” – było smacznie i zdrowo.