Konkursy

Rozwiązanie konkursu „Cztery łapy”

W dniu 23.06.2022r. odbyło się rozdanie nagród za konkurs plastyczny „Cztery łapy”, którego organizatorem był Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” w Sanoku oraz sanocki OTOZ Inspektorat ds. ochrony zwierząt.
Z naszego przedszkola, wyróżnione zostały:
-Michalina Zgłobicka z gr.IV,
-Liliana Ziemiańska z gr.V,
-Emilia Bednarczyk z gr.VII.
Wszystkie dzieci wysłuchały również historii uratowanych przez OTOZ zwierząt oraz odpowiadały na pytania w quizie, poznając przy tym różne ciekawostki o zwierzakach.
Serdecznie gratulujemy naszym małym artystkom, a organizatorom dziękujemy za wyróżnienia i piękne nagrody.


Wyniki konkursu „Portret mojej Mamy”

Z radością informujemy o wyróżnieniu pracy plastycznej Toli z grupy V w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze pod tytułem
„Portret mojej Mamy”. Gratulujemy 🙂


Finał konkursu „Wiosenna Zakładka”

23 maja 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w związku z drugą edycją konkursu plastycznego „Wiosenna zakładka”, organizowanego przez naszą placówkę. Po obradach jury wyłoniono I, II i III miejsce, które otrzymały piękne nagrody:

I miejsce – Lena Kot

II miejsce – Zuzanna Milczanowska

III miejsce – Zuzanna Jabczanka

Wszystkie zakładki były wspaniałe, dlatego też każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Kolejny raz radość podczas wręczania nagród była ogromna a uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zachęcanie dzieci do udziału w konkursie!


Konkurs plastyczny w ramach Projektu „Mamo, Tato wolę wodę!”

W miesiącu kwietniu wzięliśmy  udział w konkursie „Pomysł na butelkę.” Przedszkolaki pokazały jak można wykorzystać  zużytą butelkę Żywiec Zdrój  i wykonały wiele ciekawych prac: wazony, doniczki, skarbonki, minionki, samoloty. Prace wykonały różnymi technikami – wyklejały papierem samoprzylepnym, plasteliną, malowały farbami, a  nawet zastosowały technikę powertex (utwardzacz tkanin na bazie wody)


Wyniki konkursu „Przedszkolna Ekomoda”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gabriela Bednarczyk z gr.II została nagrodzona Wyróżnieniem w I ogólnopolskim konkursie ekologiczno-fotograficznym „Przedszkolna Ekomoda” organizowanym przez grupę Odkrywcy z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie własnego, niepowtarzalnego eko-stroju z surowców wtórnych, wykonanie go wraz z opiekunem oraz przesłanie zdjęcia do Organizatorów.
Konkurs miał zasięg ogólnopolski i łącznie nadesłano 53 prace. Cieszymy się bardzo, że Gabrysia znalazła się wśród  osób docenionych przez jury.
Oprócz Gabrysi, w konkursie wzięło udział jeszcze czworo dzieci z gr.II. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Gabrysi, serdecznie gratulujemy.


Konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”

Przedszkolaki z grupy V w celu rozwijania umiejętności i zdolności plastycznych biorą udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze – ” Portret mojej mamy”. Dzieciom biorącym udział w konkursie życzymy sukcesów 🙂


Podziękowania dla grupy V za udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych

Grupa V w miesiącu maju (06.05.2022 r.) otrzymała dyplom za udział naszych dzieci w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach -tematem konkursu była „Majowa łąka” oraz dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku, którego tematem była „Najpiękniejsza Świąteczna Kartka Wielkanocna”. Otrzymaliśmy również podziękowanie za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie 🙂


„Wiosenna Zakładka” – galeria

W dniu 30.04. minął termin zgłaszania prac konkursowych do II edycji Konkursu plastycznego „Wiosenna Zakładka”. Wpłynęło 61 pięknych zakładek, wykonanych przez wychowanków naszego przedszkola.
Przy głównym wejściu powstała galeria prac konkursowych, gdzie można podziwiać kreatywność i pomysłowość wszystkich uczestników konkursu.
Obrady jury, wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród niebawem!


Konkurs plastyczny „Majowa łąka”

Dzieci z grupy V biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod tytułem „Majowa łąka” organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach. Celem konkursu jest promowanie dziecięcej twórczości plastycznej w szerszym środowisku oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwienie na piękno przyrody w najbliższym środowisku a także wzbogacenie wiadomości dzieci dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem nowej pory roku – wiosny. Życzymy naszym przedszkolakom sukcesów.


Konkurs plastyczny „Przyroda w oczach dziecka”

Dzieci z grupy V biorą udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Przyroda w oczach dziecka”, którego organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Białymstoku. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody. 


Konkurs fotograficzny

W grupie II  chętne dzieci biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Przedszkolna Ekomoda”, którego organizatorem jest grupa Odkrywcy z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.


Konkurs Przedszkolny

W związku z obchodzonym w kwietniu Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do udziału w II edycji Konkursu Plastycznego „Wiosenna Zakładka”.


Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA” 

Przedszkolaki z kilku grup biorą udział w Ogólnopolskim konkursie plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA”  organizowanym przez Przedszkole Integracyjne w Rybniku.


Konkurs Plastyczny „Przedszkolaki jedzą zdrowo

Dzieci z grupy III brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przedszkolaki jedzą zdrowo” organizowanym przez Przedszkole Gminne „ Kraina Marzeń „ w Jerzmanowej. Chłopcy Igor i Antek wykonali kolorowe prace na temat zdrowego żywienia. Igorek otrzymał dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca, a Antoś dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca. Dziękujemy chłopcom za uczestnictwo w konkursie i GRATULUJEMY wygranej!


Finał konkursu plastycznego „Maluchy Malują”

25 marca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród dla dzieci, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym „Maluchy Malują”. W naszej placówce wyróżnione zostały dwie prace, które wykonały dziewczynki z grupy VII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs plastyczny „Maluchy Malują”

Dzieci z niektórych grupy biorą udział w konkursie plastycznym „Maluchy Malują” organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury GAGATEK. Prace konkursowe można było zgłaszać do 11.03.2022 roku. Dzieci samodzielnie narysowały i namalowały ilustracje do wybranych baśni, co przyczyniło się do rozwijania uzdolnień plastycznych i kreatywności! Prace wykonywały różnymi technikami, których uczą się na zajęciach plastyczno- technicznych w przedszkolu. Tematyka prac związana była z bajkami i baśniami. Dzieciom życzymy sukcesów!  


Konkurs piosenki zimowej

Dnia 14.02.2022 pięcioro dzieci z grupy VI zaśpiewały piosenkę pt. ” Bałwanek” na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ zorganizowany przez Przedszkole nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach. Nagranie zostało wysłane mailem. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci, rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci. Lenka, Antosia, Madzia, Hania i Jacek pięknie zaśpiewały piosenkę, niestety wyróżnione zostały jedynie 3 grupy z wszystkich nadesłanych nagrań. Nasze dzieci dostały dyplomy uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy i życzymy dużo radości z rozwijania swoich zainteresowań i pasji.


Konkurs plastyczny „Moja wymarzona złota rybka”

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie „Moja wymarzona złota rybka”. Każde dziecko biorące udział w konkursie wykonuje jedną pracę w formacie A4, przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyłączeniem technik nietrwałych, komputerowych oraz przestrzennych). Za wykonaną pracę plastyczną każdy uczestnik otrzyma wraz z dyplomem bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki. Organizatorem konkursu jest Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.


Finał konkursu – Różaniec

12 listopada 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs Różaniec” ogłoszony na początku października przez Przedszkole Niepubliczne im. ks. Prałata J. Jakieły w Zagórzu. Nasze przedszkolaki z dumą reprezentowały nasze przedszkole. Pierwsze miejsce zajął Michał Ś. z grupy VII, miejsce drugie zajęła Michalina Z. z grupy IV, trzecie miejsce zajął Kacper L. z grupy VI. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy wygranych.


Konkurs recytatorski ” Patriotą się jest, a nie „bywa”

Dnia 06.11.2021 w Domu Harcerza w Sanoku odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski: ” Patriotą się jest, a nie „bywa” organizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Ziemi Sanockiej im.ks.hm. Zdzisława Peszkowskiego. Pragniemy poinformować, że Marcel z grupy VI recytował wiersz Adama Mickiewicza pt. : ” Pan Tadeusz-Inwokacja” i zdobył IV miejsce. Serdecznie gratulujemy Marcelowi i jego rodzicom.

Video


 

Konkurs Plastyczny „Różaniec”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Plastycznym skierowanym do przedszkoli Powiatu Sanockiego. Tematem konkursu było stworzenie różańca dowolną techniką. Organizatorem jest Przedszkole Niepubliczne im. ks. Prałata J. Jakieły w Zagórzu. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 12.11.2021.