Konkursy


Rok szkolny 2023/2024

Jak ważne jest rozwijanie kreatywności, wyobraźni, umiejętności i uzdolnień doskonale wiedzą przedszkolaki z naszego przedszkola. Rok szkolny 2023/2024 zapowiada się niezwykle ciekawie, dlatego gorąco zachęcamy wszystkie przedszkolaki do rozwijania i pokazania swoich talentów artystycznych. Już teraz naszym małym artystom życzymy samych sukcesów.


 

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które aktywnie brały udział w licznych konkursach organizowanych w tym roku szkolnym. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Chcąc rozwijać kreatywność, wyobraźnię, zainteresowania oraz uzdolnienia naszych wychowanków przedszkole bierze aktywny udział w wielu konkursach. W nowym roku szkolnym 2022/2023 gorąco zachęcamy dzieci do pokazania swoich ukrytych talentów i życzymy samych sukcesów.

Konkurs plastyczny „Kosmos oczami dziecka”

Końcem maja rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kosmos oczami dziecka” organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mali Giganci” w Toruniu. Nasze przedszkole reprezentowały Zosia i Weronika z grupy I oraz Lila i Zuzia z grupy II. Dziewczynki za swoją pracę i zaangażowanie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Naszym małym artystkom serdecznie gratulujemy.


Konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas”

 Zuzia  z grupy V reprezentowała Przedszkole i wzięła udział w  konkursie plastycznym  „Czyste powietrze wokół nas” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Sanoku. Dziewczynka z dużym zaangażowaniem wykonała pracę przedstawiającą swoją rodzinę w zanieczyszczonym świecie. Jej talent został doceniony  i Zuzia otrzymała wyróżnienie, dyplom i niespodziankę.


Konkurs plastyczny „Kolorowy Sanok”

15 czerwca 2023 roku, nasze przedszkole dołączyło do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kolorowy Sanok”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań twórczością plastyczną wśród dzieci i młodzieży. Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola wykonały przepiękne prace plastyczne, które odzwierciedlają piękno Sanoka. W konkursie biorą udział dzieci z grupy 4, 6,7, 8 i 9. Życzymy sukcesów i dalszej kreatywności naszym przedszkolakom!


” Ja i moja rodzina” – podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez  SSP nr 2 w Sanoku

W dniu 06.06.23 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Ja i moja rodzina”. Wręczenie nagród poprzedził wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci, a po programie wszystkim zdolnym Przedszkolakom zostały wręczone nagrody.Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła: Mia Bella J. z gr VI, drugie miejsce zajęły: Magdalena W. z gr VI i Emilia L. z gr VII, wyróżnienia otrzymały Maria P. i Hanna W. z gr VII. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych artystek, gratulujemy wszystkim przedszkolakom i rodzicom biorącym udział w konkursie.


Wyniki konkursu „Kartka wielkanocna”

Miło nam poinformować, że Wiktoria i Małgorzata z gr.I, zostały nagrodzone wyróżnieniami w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kartka wielkanocna” organizowanym przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie. Jest to naprawdę miła nagroda, ponieważ na  konkurs wpłynęło aż 170 kartek świątecznych wykonanych przez dzieci z przedszkoli z całego kraju, a nagród przyznano tylko 8 (w tym 3 za pierwsze miejsca i 5 wyróżnień). Cieszymy się i bardzo dziękujemy,  że starania i kreatywnosć naszych zdolnych Maluchów, zostały docenione. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Konkurs plastyczny „Kosmos oczami dziecka”

Przedszkolaki z grupy I i II biorą udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kosmos oczami dziecka”. Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mali Giganci” w Toruniu. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat kosmosu, rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci, rozwijanie twórczej aktywności dziecka, propagowanie zdolności plastycznych oraz nawiązanie współpracy z osobami i placówkami działającymi na rzecz oświaty i wychowania. Temat pracy konkursowej niezwykle spodobał się naszym dzieciom, które z zapałem wykonały piękne prace plastyczne. Naszym małym artystom życzymy powodzenia.


Konkurs plastyczny „Kwiaty i owady na wiosennej łące”

W miesiącu kwietniu przedszkolaki z grupy I i II biorą udział w Międzynarodowym konkursie plastycznym „Kwiaty i owady na wiosennej łące” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole im. Jana Pawła II w Lubaniu. Celem konkursu jest rozbudzanie ciekawości przyrodniczej, rozwijanie sprawności manualnej i umiejętności komponowania pracy plastycznej, rozwijanie i promowanie kreatywności i twórczości dziecięcej na podstawie własnych doświadczeń przyrodniczych oraz zainspirowanie do wyrażania środkami plastycznymi piękna kwiatów i owadów. Maluchy z wielkim zaangażowaniem podjęły się wykonania konkursowej pracy plastycznej. Na rozwiązanie konkursu nie poczekamy długo bo zaledwie do końca kwietnia. Za naszych artystów trzymamy mocno kciuki.


Konkurs plastyczny „Wiosenna Zakładka” III edycja

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się upragniona wiosna! Już 2 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia będziemy świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. 

Najwyższy wiec czas rozpocząć III Edycję Konkursu Plastycznego „Wiosenna Zakladka”, organizowanego przez nasze przedszkole. 
 
Jak co roku zapraszamy wszystkie dzieci, aby wraz z rodzicami wykonali w domu pracę na konkurs, tj. ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI O TEMATYCE WIOSENNEJ.
 
Każde dziecko wykonuje jedną pracę konkursową, w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem technik nietrwałych (tzn. wyklejanych plasteliną, makaronem, koralikami, itp.). 
Zakładka może mieć dowolny format, najważniejsze, by można było użyć ją podczas czytania książek, nie niszcząc ich przy tym. 
 
Prace konkursowe, odpowiednio podpisane, wraz z wypełnionymi przez rodziców załącznikami (metryczką i zgodą na przetwarzanie danych osobowych) należy składać u wychowawców grup do 30.04.2023r. 
 
Wszelkie informacje na temat konkursu, regulamin konkursu wraz z niezbędnymi załącznikami oraz fotorelacje z przebiegu konkursu, dostępne bedą na stronie internetowej naszego przedszkola.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i wykazania się swoją kreatywnością!
 
 

 


Dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Zrób to sam – Wielkanocna ozdoba”

W dniu 29 marca dzieci z gr VI otrzymały za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi dyplomy, gratulacje i podziękowania za udział w konkursie a opiekunowie grupy podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.


Konkurs plastyczny „Wielkanocna Kartka”

W dniu 23.03.2023 r. dzieci z gr.I i gr.II wykonały piękne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wielkanocna Kartka”, organizowany przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Koszalinie.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych oraz pogłębianie wiedzy na temat tradycji i symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Prace wykonane przez nasze przedszkolaki przedstawiają urocze kurczątka i kolorowe pisanki. Czekamy na wyniki i życzymy powodzenia naszym zdolnym maluchom!

 


Konkurs plastyczny „Zrób to sam – Wielkanocna ozdoba”

Grupa VI bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 66 w Łodzi. Celem konkursu jest: umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności plastycznych, kształtowanie wyobraźni dziecka i jego ekspresji twórczej, rozwijanie sprawności manualnej i talentów plastycznych. Dzieci wykonały prace przestrzenne o tematyce wielkanocnej. Małym artystom życzymy sukcesów!

 


Konkurs plastyczny „Maluchy Malują”

Marzec jest miesiącem, w którym bardzo wiele się dzieje! Nasze przedszkolaki z grupy III, IV, VI, VII i IX biorą udział w konkursie plastycznym „Maluchy malują” organizowanym przez Osiedlowy Dom kultury GAGATEK. Tematem 22 edycji konkursu  są marzenia. Każdy o czymś marzy, dąży do spełniania swoich pragnień, a dzieci mogą te marzenia narysować najpiękniej jak potrafią! „Marzenia się spełniają” – te duże i te małe, dlatego nie warto z nich rezygnować! Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie życzymy wygranej!


Konkurs plastyczny „Moja wymarzona złota rybka”

Nasze zdolne przedszkolaki w miesiącu marcu wzięły udział w kolejnym konkursie plastycznym. Konkurs na wymarzoną złotą rybkę organizowany był przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w naszej placówce. Celem konkursu było m.in. rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej, a także promowanie dzieci plastycznie uzdolnionych oraz prezentacja dziecięcej twórczości. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały od organizatorów dyplomy oraz bilety wstępu do Muzeum Złotej Rybki i Parku Rozrywki nad Sanem w Krzemiennej. Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych przedszkolaków.  Małym artystom gratulujemy.

 


Konkurs plastyczny „Mój wymarzony lizak”

W lutym przedszkolaki z grup: I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak” organizowanym przez Muzeum Lizaka i Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej wymarzonego lizaka. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i wyobraźnią, a prace które powstały były bardzo ciekawe. Początkiem marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz bilety wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

 


Finał konkursu „Zimowy las”

W dniu 1 lutego 2023 roku do naszej placówki dotarły upominki i dyplomy dla dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym „Zimowy las”, którego organizatorem było Nadleśnictwo Brzozów. Dzieci z grup V, VI i VII bardzo cieszyły się z otrzymanych nagród, które były świetnym przykładem tego, że warto wkładać trud i serce w to, co robimy. Grupy biorące udział w konkursie plastycznym otrzymały również dyplomy z podziękowaniami za udział w przedsięwzięciu, które pozwoliło rozwijać zdolności naszych wychowanków! Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs plastyczny „Zimowy krajobraz”

Grupa VI bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Zimowy krajobraz” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie. Celem konkursu jest: kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowane zimową tematyką, rozwijanie kreatywności dzieci oraz rozwijanie inwencji twórczej poprzez poszukiwania różnorodnych rozwiązań plastycznych.


Konkurs plastyczny „Zimowy las” 

Grupa VI bierze udział w konkursie plastycznym pt. „Zimowy las” organizowanym przez Nadleśnictwo Brzozów. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej związanej z tematyką leśną oraz promowanie samodzielnej pracy twórczej dzieci. Małym artystom życzymy sukcesów.


Finał konkursu plastycznego .”Kalendarz Małego Artysty” pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Pana Tomasza Matuszewskiego

Dnia 25 listopada 2022 r. poznaliśmy laureatów konkursu pt.”Kalendarz Małego Artysty” pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka Pana Tomasza Matuszewskiego. W konkursie wzięło udział 58 uczestników. Po obradach jury wyłoniono 12 prac konkursowych, które umieszczono w kalendarzu.

 1. Styczeń – Dekaliuk Aleksander
 2. Luty – Niemiec Wiktoria
 3. Marzec – Baran Milena
 4. Kwiecień – Józefek Dominik
 5. Maj – Ambicka Emilia
 6. Czerwiec – Jagusińska Mia Bella
 7. Lipiec – Zgłobicka Michalina
 8. Sierpień – Kazanecki Jakub
 9. Wrzesień – Kadubiec Maksymilian
 10. Październik – Szczepańska Julia
 11. Listopad – Sieniawska Angelika
 12. Grudzień – Przybyło Julia

W dniu uroczystego wręczenia nagród grupa V przygotowała przedstawienie pt. „Galimatias z miesiącami” dla uczestników konkursu, oraz zaproszonych gości:  Pani Ireny Penar Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki, Pani Joanny Fuksa Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki, Pani Bogusławy Małek Radnej Dzielnicy Posada, Pani Anny Wach kadrowej przedszkola, Pani Wioletty Glazer księgowej przedszkola,, Pani Katarzyny Burnatowskiej przewodniczącej Rady Rodziców oraz przedstawicieli Rady Pedagogicznej i przedszkolaków. Główne nagrody zostały wręczone przez Panią Irenę Penar oraz Panią Dyrektor Mariolę Milewską. Dzieci otrzymały pamiątkowe kalendarze ze swoimi pracami.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Tomasza Matuszewskiego Burmistrza Miasta Sanoka  za ufundowanie nagród, Agencji Reklamowej GOOD DIRECTION z Sanoka  oraz Pana Adriana Kozłowskiego za wydruk kalendarzy, przedszkolakom za tak duże zaangażowanie i rodzicom  za zachęcanie dzieci do udziału w konkursie.


Konkurs muzyczno-plastyczny „Las muzyką malowany”

15 listopada 2022 roku prace plastyczne dzieci z grupy VII i IX zostały zgłoszone do konkursu plastyczno-muzycznego pt. „Las muzyką malowany”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych i artystycznych oraz zachęcenie do twórczej działalności plastycznej na podstawie utworu A. Vivaldiego „Jesień”, kształtowanie postaw proekologicznych, wyrażanie przeżyć i nastrojów związanych z treścią utworu muzycznego w formie plastycznej, rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna pory jesiennej i jej darów. Pod wpływem słuchania muzyki klasycznej dzieci rysowały jesienny las. Prace naszych sześciolatków były pełne ekspresji twórczej, co przełożyło się na piękne interpretacje tematyki konkursu. Gratulujemy talentu i życzymy sukcesów!


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PANI JESIEŃ OCZAMI DZIECKA

Jesień to szczególna pora roku, która zasypuje nas całą paletą pięknych barw. Nic więc dziwnego, że kolory jesieni inspirowały od lat artystów sztuk plastycznych. Również mali artyści z naszego przedszkola z grup: I, II, IV, VI, VIII i IX zilustrowali, w jaki sposób widzą tą piękną porę roku. Wybrane prace zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PANI JESIEŃ OCZAMI DZIECKA”, organizowanego przez Przedszkole im. Elżbiety Sojki w Lubomi.

 


Konkurs Plastyczny „Kalendarz Małego Artysty”

organizator Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4 w Sanoku

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci do udziału w konkursie, którego ideą  jest stworzenie kalendarza ilustrowanego pracami dzieci. Mamy nadzieję, że będzie on ciekawym doświadczeniem. 12 najlepszych prac zostanie nagrodzonych i umieszczonych w kalendarzu.  Liczymy na Was, Waszą nieograniczoną kreatywność  i wyobraźnię.

Tematyka prac: Marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku przedstawione za pomocą plastycznych środków wyrazu. Każda grupa otrzymuje oddzielne wytyczne odnośnie ilustrowanych miesięcy:

Grupa 1 – styczeń

Grupa 2 – luty

Grupa 3 – marzec

Grupa 4 – kwiecień

Grupa 5 – maj

Grupa 6 – czerwiec

Grupa 7 – lipiec, październik

Grupa 8 – sierpień, listopad

Grupa 9 – wrzesień, grudzień

Regulamin konkursu

 
Rozwiązanie konkursu „Cztery łapy”

W dniu 23.06.2022r. odbyło się rozdanie nagród za konkurs plastyczny „Cztery łapy”, którego organizatorem był Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” w Sanoku oraz sanocki OTOZ Inspektorat ds. ochrony zwierząt.
Z naszego przedszkola, wyróżnione zostały:
-Michalina Zgłobicka z gr.IV,
-Liliana Ziemiańska z gr.V,
-Emilia Bednarczyk z gr.VII.
Wszystkie dzieci wysłuchały również historii uratowanych przez OTOZ zwierząt oraz odpowiadały na pytania w quizie, poznając przy tym różne ciekawostki o zwierzakach.
Serdecznie gratulujemy naszym małym artystkom, a organizatorom dziękujemy za wyróżnienia i piękne nagrody.


Wyniki konkursu „Portret mojej Mamy”

Z radością informujemy o wyróżnieniu pracy plastycznej Toli z grupy V w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze pod tytułem
„Portret mojej Mamy”. Gratulujemy 🙂


Finał konkursu „Wiosenna Zakładka”

23 maja 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w związku z drugą edycją konkursu plastycznego „Wiosenna zakładka”, organizowanego przez naszą placówkę. Po obradach jury wyłoniono I, II i III miejsce, które otrzymały piękne nagrody:

I miejsce – Lena Kot

II miejsce – Zuzanna Milczanowska

III miejsce – Zuzanna Jabczanka

Wszystkie zakładki były wspaniałe, dlatego też każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Kolejny raz radość podczas wręczania nagród była ogromna a uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zachęcanie dzieci do udziału w konkursie!


Konkurs plastyczny w ramach Projektu „Mamo, Tato wolę wodę!”

W miesiącu kwietniu wzięliśmy  udział w konkursie „Pomysł na butelkę.” Przedszkolaki pokazały jak można wykorzystać  zużytą butelkę Żywiec Zdrój  i wykonały wiele ciekawych prac: wazony, doniczki, skarbonki, minionki, samoloty. Prace wykonały różnymi technikami – wyklejały papierem samoprzylepnym, plasteliną, malowały farbami, a  nawet zastosowały technikę powertex (utwardzacz tkanin na bazie wody)


Wyniki konkursu „Przedszkolna Ekomoda”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gabriela Bednarczyk z gr.II została nagrodzona Wyróżnieniem w I ogólnopolskim konkursie ekologiczno-fotograficznym „Przedszkolna Ekomoda” organizowanym przez grupę Odkrywcy z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie własnego, niepowtarzalnego eko-stroju z surowców wtórnych, wykonanie go wraz z opiekunem oraz przesłanie zdjęcia do Organizatorów.
Konkurs miał zasięg ogólnopolski i łącznie nadesłano 53 prace. Cieszymy się bardzo, że Gabrysia znalazła się wśród  osób docenionych przez jury.
Oprócz Gabrysi, w konkursie wzięło udział jeszcze czworo dzieci z gr.II. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Gabrysi, serdecznie gratulujemy.


Konkurs plastyczny „Portret mojej mamy”

Przedszkolaki z grupy V w celu rozwijania umiejętności i zdolności plastycznych biorą udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze – ” Portret mojej mamy”. Dzieciom biorącym udział w konkursie życzymy sukcesów 🙂


Podziękowania dla grupy V za udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych

Grupa V w miesiącu maju (06.05.2022 r.) otrzymała dyplom za udział naszych dzieci w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach -tematem konkursu była „Majowa łąka” oraz dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku, którego tematem była „Najpiękniejsza Świąteczna Kartka Wielkanocna”. Otrzymaliśmy również podziękowanie za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie 🙂


„Wiosenna Zakładka” – galeria

W dniu 30.04. minął termin zgłaszania prac konkursowych do II edycji Konkursu plastycznego „Wiosenna Zakładka”. Wpłynęło 61 pięknych zakładek, wykonanych przez wychowanków naszego przedszkola.
Przy głównym wejściu powstała galeria prac konkursowych, gdzie można podziwiać kreatywność i pomysłowość wszystkich uczestników konkursu.
Obrady jury, wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród niebawem!


Konkurs plastyczny „Majowa łąka”

Dzieci z grupy V biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod tytułem „Majowa łąka” organizowanym przez Przedszkole nr 5 w Mysłowicach. Celem konkursu jest promowanie dziecięcej twórczości plastycznej w szerszym środowisku oraz rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwienie na piękno przyrody w najbliższym środowisku a także wzbogacenie wiadomości dzieci dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem nowej pory roku – wiosny. Życzymy naszym przedszkolakom sukcesów.


Konkurs plastyczny „Przyroda w oczach dziecka”

Dzieci z grupy V biorą udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Przyroda w oczach dziecka”, którego organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Białymstoku. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody. 


Konkurs fotograficzny

W grupie II  chętne dzieci biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Przedszkolna Ekomoda”, którego organizatorem jest grupa Odkrywcy z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.


Konkurs Przedszkolny

W związku z obchodzonym w kwietniu Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do udziału w II edycji Konkursu Plastycznego „Wiosenna Zakładka”.


Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA” 

Przedszkolaki z kilku grup biorą udział w Ogólnopolskim konkursie plastyczny „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA”  organizowanym przez Przedszkole Integracyjne w Rybniku.


Konkurs Plastyczny „Przedszkolaki jedzą zdrowo

Dzieci z grupy III brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przedszkolaki jedzą zdrowo” organizowanym przez Przedszkole Gminne „ Kraina Marzeń „ w Jerzmanowej. Chłopcy Igor i Antek wykonali kolorowe prace na temat zdrowego żywienia. Igorek otrzymał dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca, a Antoś dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca. Dziękujemy chłopcom za uczestnictwo w konkursie i GRATULUJEMY wygranej!


Finał konkursu plastycznego „Maluchy Malują”

25 marca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród dla dzieci, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym „Maluchy Malują”. W naszej placówce wyróżnione zostały dwie prace, które wykonały dziewczynki z grupy VII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs plastyczny „Maluchy Malują”

Dzieci z niektórych grupy biorą udział w konkursie plastycznym „Maluchy Malują” organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury GAGATEK. Prace konkursowe można było zgłaszać do 11.03.2022 roku. Dzieci samodzielnie narysowały i namalowały ilustracje do wybranych baśni, co przyczyniło się do rozwijania uzdolnień plastycznych i kreatywności! Prace wykonywały różnymi technikami, których uczą się na zajęciach plastyczno- technicznych w przedszkolu. Tematyka prac związana była z bajkami i baśniami. Dzieciom życzymy sukcesów!  


Konkurs piosenki zimowej

Dnia 14.02.2022 pięcioro dzieci z grupy VI zaśpiewały piosenkę pt. ” Bałwanek” na OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ zorganizowany przez Przedszkole nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Mysłowicach. Nagranie zostało wysłane mailem. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci, rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci. Lenka, Antosia, Madzia, Hania i Jacek pięknie zaśpiewały piosenkę, niestety wyróżnione zostały jedynie 3 grupy z wszystkich nadesłanych nagrań. Nasze dzieci dostały dyplomy uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy i życzymy dużo radości z rozwijania swoich zainteresowań i pasji.


Konkurs plastyczny „Moja wymarzona złota rybka”

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie „Moja wymarzona złota rybka”. Każde dziecko biorące udział w konkursie wykonuje jedną pracę w formacie A4, przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyłączeniem technik nietrwałych, komputerowych oraz przestrzennych). Za wykonaną pracę plastyczną każdy uczestnik otrzyma wraz z dyplomem bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki. Organizatorem konkursu jest Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.


Finał konkursu – Różaniec

12 listopada 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs Różaniec” ogłoszony na początku października przez Przedszkole Niepubliczne im. ks. Prałata J. Jakieły w Zagórzu. Nasze przedszkolaki z dumą reprezentowały nasze przedszkole. Pierwsze miejsce zajął Michał Ś. z grupy VII, miejsce drugie zajęła Michalina Z. z grupy IV, trzecie miejsce zajął Kacper L. z grupy VI. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy wygranych.


Konkurs recytatorski ” Patriotą się jest, a nie „bywa”

Dnia 06.11.2021 w Domu Harcerza w Sanoku odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski: ” Patriotą się jest, a nie „bywa” organizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Ziemi Sanockiej im.ks.hm. Zdzisława Peszkowskiego. Pragniemy poinformować, że Marcel z grupy VI recytował wiersz Adama Mickiewicza pt. : ” Pan Tadeusz-Inwokacja” i zdobył IV miejsce. Serdecznie gratulujemy Marcelowi i jego rodzicom.

Video


 

Konkurs Plastyczny „Różaniec”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Plastycznym skierowanym do przedszkoli Powiatu Sanockiego. Tematem konkursu było stworzenie różańca dowolną techniką. Organizatorem jest Przedszkole Niepubliczne im. ks. Prałata J. Jakieły w Zagórzu. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 12.11.2021.