Niebieska Środa

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo atrakcyjny dla naszych przedszkolaków. W związku z cyklem edukacyjnym „Kolorowy tydzień” w środę 13 marca 2024 r. w naszym przedszkolu zapanowało istne niebieskie szaleństwo. 

Grupa I zatańczyła deszczowy taniec z sigumą. Dzieci przeliczały kropelki wody. Wiele radości przedszkolakom sprawiła zabawa logopedyczna –  rozdmuchiwanie kropelek. Na koniec na tych  kropelkach dzieci rysowały szczęśliwe minki. Był to dzień pełen wrażeń.

Grupa II eksperymentowała z wodą. Podczas eksperymentu dzieci, dowiedziały się jak wykorzystując wodę można tworzyć muzykę oraz w jaki sposób można zabarwić wodę za pomocą bibuły. Jaka była wielka radość przedszkolaków, gdy tworzyli różne odcienie koloru niebieskiego. Na koniec tego pracowitego dnia, dzieci relaksowały się na matach gimnastycznych.

Grupa III wyruszyła w morze. Przedszkolaki zatańczyły morski taniec. Wysłuchały morskich opowieści, a następnie za pomocą ruchu i tańca interpretowali opowiadanie. Była to naprawdę świetna zabawa.

Grupa IV nadal niestrudzenie poznaje krainę wiosennych kwiatów. Dziś bohaterem niebieskiego dnia był szafirek. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „Tajemnica małego nasionka”, oraz wykonały piękną pracę plastyczną pt.: „ Szafirek”.

Grupa V podziwiała dziś kropelki wiosennego deszczu. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, której celem było doskonalenie umiejętności przeliczania. Najlepszą zabawą okazała się bitwa na deszczowe kropelki. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające deszcz.

Dla grupy VI  kolejnym przystankiem była Grecja. Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami tego kraju, kolorowały kontur państwa oraz flagę, którą pomalowały na kolor niebieski. Dzieci rozwiązywali quiz o Grecji. Na koniec zajęć dzieci uczyły się greckiego tańca  jakim jest – „Zorba” zwana tańcem poplątańcem. Czy tak było można przekonać się patrząc na zamieszczone fotografie.

Grupa VII w dniu niebieskim poznawała właściwości i znaczenie wody środowisku i w życiu człowieka. Wysłuchały zagadek słuchowych, poprawnie podając odpowiedzi. Badały wodę za pomocą zmysłów. Przedszkolaki dziś zamieniły się w kropelkę wody, która wędruje po świecie. Wielką radość dzieciom sprawiły różne doświadczenia z wodą.

Grupa VIII w niebieskim dniu wzięła udział w zabawach muzyczno  – ruchowych z pomponami. Nie zabrakło również czasu na doskonalenie zdolności matematycznych – liczenie kropelek deszczu. Przedszkolaki bawiły się również w poszukiwanie niebieskich skarbów w sali. Na koniec dzieci namalowały piękne obrazy w niebieskich barwach.

Grupa  IX dziś w niebieski dzień rozmawiała na temat koloru niebieskiego występującego w przyrodzie. Dzieci układały kropelki deszczu według wzoru, dodawały je oraz przeliczały, a następnie dopasowywali odpowiedni wynik do odpowiedniej chmurki. Na koniec zajęć przedszkolaki wyklejali chmurki, gdzie wykorzystali różne odcienie koloru niebieskiego.

W dzisiejszym dniu w naszych salach przedszkolnych królował kolor niebieski.

Niebieski dzień w przedszkolu był okazją do zabawy i do nauki. Były tańce, piosenki, zabawy, quizy. Słowem niebiański zawrót głowy!!