O hodowli zwierząt ciut inaczej… w grupie VIII i IX

„O hodowli zwierząt ciut inaczej…” – pod takim hasłem zostały przeprowadzone zajęcia w gr.VIII i gr.IX w dniu 16.04.2024r. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda hodowla zwierząt egzotycznych w domu. Dzięki uprzejmości hodowców, którzy przyjechali do nas ze swoimi „pupilkami”, dzieci miały możliwość na żywo zobaczyć takie zwierzęta, jak: gekony, ptaszniki, modliszki, patyczaki rogate, skorpiony i ślimaka afrykańskiego. Oprócz ogólnych informacji o terrarystyce, dzieciaki poznawały też specyfikę każdego z poznanych gatunków. Uczyły się czym się karmi takie zwierzęta, co potrzebują, aby żyło im się dobrze w hodowli i jakie warunki trzeba spełnić, żeby takiego zwierzaka posiadać. Miały również możliwość samodzielnie zaaranżować terrarium dla ptasznika nadrzewnego Psalmopeus Irminia. 
Nasi goście – przemili Panowie hodowcy -otrzymali wyjątkowe, specjalnie dla nich stworzone podziękowania w formie figurek pająka i gekona.
Lekcja terrarystyki miała na celu przekonać dzieci do tego, że każde zwierzę wymaga odpowiedniej opieki i nie jest zabawką, dlatego hodując jakiegokolwiek zwierzaka, musimy odpowiedzialnie dbać o niego i zapewnić takie warunki, aby czuł się z nami jak najlepiej. Spotkanie z takimi zwierzętami jak ptasznik czy patyczaki, natomiast sprawiło, że kilkoro z dzieci na pewno pokonało swój strach i przekonało się, że terrarystyka jest naprawdę bardzo ciekawym hobby.