Policja w grupie I

„Bezpieczeństwo to jest przecież ważna sprawa, by być zdrowym, by udała się zabawa. 

Kto zasady bezpieczeństwa dobrze zna, 
ten na swojej buzi uśmiech zawsze ma!”
 
Juz wkrótce wakacje, dlatego Maluchy z gr.I w minionym tygodniu przypominały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze i na podwórku. 
Dzieci poznawały niebezpieczne sytuacje, podczas których może stać im się krzywda. Omawiając ilustracje, szukali najlepszych rozwiązań, aby nie doszło do zagrożenia zdrowia czy życia. 
 
Nagrodą i najlepszą lekcją bezpieczeństwa, była wizyta Pań Policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, w dniu 07.06.2023r. 
Pani Izabela Rowińska oraz Pani Barbara Milczanowska, zamieniły naszą salę w prawdziwą autostradę, na której dzieci zmieniły się w kierowców i pieszych, aby odtworzyć wiele bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji podczas ruchu drogowego. 
 
Przedszkolaki miały okazję również nauczyć się pozycji, którą powinny znać w razie ataku niebezpiecznego psa, a także dowiedziały się, co zrobić, gdy zgubią się w sklepie. Najważniejszą zasadą, którą wpajaliśmy dzieciom przez ten tydzień, była zasada : „Nie rozmawiamy z nieznajomymi, nie otwieramy im drzwi w mieszkaniu, nie bierzemy od nich słodyczy, ani nigdzie z nimi nie idziemy!”. Dlatego też dzieci nauczyły się piosenki „Nieznajomy”, którą odśpiewały dla naszych gości. 
 
To bardzo ważne, aby nasze dzieci czuły się bezpieczne i wiedziały, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa, a także gdzie szukać pomocy. Mamy zatem nadzieję, że te wszystkie informacje, które Maluchy otrzymały w przedszkolu oraz podczas wizyty Pań Policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, zostaną w ich główkach już na zawsze. Was drodzy Rodzice, również prosimy, abyście rozmawiali z Waszymi pociechami oraz pomimo ich młodego wieku, uczyli zaradności i mówili o konsekwencjach niebezpiecznych zachowań. Pamiętajmy NA NAUKĘ BEZPIECZENSTWA, NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE!