Przygoda Kolorowej Skarpetki

W marcu 2020 roku, grupa II, zgłosiła się do akcji „Przygoda Kolorowej Skarpetki”, która jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego „Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy”. Motywem przewodnim Przygody Kolorowej Skarpetki jest dzień 21 marca- Dzień Skarpet nie do pary- które są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pomysłodawcami akcji są Marzena Dziadkowiec i Dominika Barańska, współtwórcą jest Krystyna Grzegrzółka.

Nasze grupowe pacynki, powstały podczas nauczania zdalnego, gdyż nie zdążyliśmy wykonać ich w placówce.  Jednak rodzice z naszej grupy stanęli na wysokości zadania! Wraz ze swoimi pociechami, wykonali przepiękne skarpetkowe pacynki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pacynki umieszczone zostały na grupie facebookowej „Druga edycja – Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy”, co było wymogiem, aby zakończyć zadanie. Są one świetnym przykładem tego, jak kreatywne i wspaniałe są nasze dzieciaki oraz ich rodzice, którym dziękujemy za zaangażowanie i współpracę!

Udział w akcji „Przygoda Kolorowej Skarpetki” przybliżył nas do tego, aby naprawdę uwierzyć, że każdy z nas jest inny, ale jednocześnie wyjątkowy! Mieliśmy okazję, aby uwrażliwić nasze dzieci i nas samych na drugiego człowieka!