Przygody z bajką

Dnia 09.05 dzieci z grupy IX odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 3. Podczas spotkania miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony dla ich grupy wiekowej. Dowiedziały się w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, jak z niej korzystać, a także jak należy się w niej zachowywać. Na zakończenie przedszolaki z dużym zainteresowaniem przeglądały wybrane przez siebie pozycje.
Tego dnia również zaproszono do przedszkola rodziców w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej celem jest uświadamianie jak ważne jest dla dzieci poznawanie świata książek. Głośne czytanie dziecku ma wiele korzyści: uczy je myślenia, rozwija język, wyobraźnię i pamięć, a także buduje i umacnia więź z rodzicem. Zapewnia też emocjonalny rozwój, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Przybyłe mamy czytały dzieciom przyniesione ze sobą ulubione bajki. Przedszkolaki były bardzo zadowolone i dumne ze swoich bliskich. Taka forma kontaktu z dorosłymi sprawiła im wiele radości.
Panie z gr IX serdecznie dziękują mamom, które włączyły się do akcji i jednocześnie zapraszają wszystkich chętnych rodziców do dalszego czytania bajek w każdy piątek. 
Listę polecanych dla dzieci tytułów znaleźć można na internetowej Fundacji „ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom” (www.calapolskaczytadzieciom.pl)