Ruch to zdrowie!

W dniu 14.11.2023, gr.VIII i gr.IX wzięły udział w zajęciach sportowych w siłowni Athletic GYM & Fitness. 
Dzieci nie tylko miały okazję poznać sprzęty do ćwiczeń, ale przede wszystkim, mogły poćwiczyć pod okiem trenerów personalnych, pani Moniki Gaworeckiej oraz pani Karoliny Karaczkowskiej.
Instruktorki przekazały dzieciom wiele ważnych informacji na temat konieczności aktywnego spędzania czasu wolnego. Zachęcały do oderwania się od telefonów czy telewizorów i znalezienia sobie ulubionego zajęcia, które pomoże przedszkolakom rozwinąć się ruchowo. 
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, starały się jak najlepiej wykonywać wszystkie ćwiczenia. 
To również lekcja dla nas, ukazująca nam, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, a szczególnie w życiu dziecka, ponieważ nie tylko wpływa na rozwój ruchowy, ale także na inne sfery życia. Wywołuje radość, pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, pomaga w poznaniu otaczającego świata, rozwoju społeczno-emocjonalnym, itd. Każdy przedszkolak powinien każdego dnia min.30min spędzać w sposób aktywny, np. biegając, pływając, jeżdżąc na rowerze czy grając w gry zespołowe. To nie tylko wzmacnia odporność, ale też rozwija ogólną sprawność psychofizyczną dziecka.