Święty Mikołaj

06.12.2018 Święty Mikołaj w Przedszkolu
 
„Pędzą, pędzą wielkie sanie już okrążyły cały świat,
Bo w tę jedną noc magiczną Mikołaj chce odwiedzić nas”.

Przygotowania do wizyty Św. Mikołaja w naszym przedszkolu rozpoczęły się pod koniec listopada. Przedszkolaki odwiedził wówczas Elf, który w imieniu Mikołaja poprosił dzieci o przygotowanie dla niego specjalnych prezentów – dobrych uczynków. Dzieci przygotowały rysunki, a następnie wrzuciły je do pozostawionego przez Elfa pudełka.
W dniu 6 grudnia przedszkolaki od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dzwonków Św. Mikołaja. W trakcie śniadania zauważyły biegającą po podwórku przedszkolnym panią Elf. Kiedy wszystkie przedszkolaki zebrały się w holu, Elf poprosił je o przywołanie Św. Mikołaja. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące Mikołaja oraz zimy, wykonywały zadania przygotowane przez Elfa oraz mówiły wierszyki.
Długo oczekiwany gość pojawił się z głośnym okrzykiem „ho, ho, ho”. Wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Wspólnie tańcząc i śpiewając dzieci wesoło bawiły się z miłym gościem. Po zapewnieniu, że będą starały się być grzeczne w domu i przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami.