Warsztaty biznesowe w grupie IX

Pieniążki, pieniążki, słodkie pieniążki. Któż z nas ich nie lubi? Dzieci z grupy IX miały dzisiaj okazję na własnej skórze poczuć, jak to jest zarabiać. Zamieniając się w biznesmanów i bizneswomen, wykonywały zadania, za które zdobywały drużynowe fundusze. Jednak na początku, trzeba było się przygotować – w końcu każdy przedsiębiorca musi odpowiednio wyglądać! Dzieci założyły więc krawaty, podzieliły się na zespoły i były gotowe do dzieła.

Pierwszym zadaniem były rysunkowe kalambury. Przedstawiciel grupy miał 2 na narysowanie, a pozostali członkowie na odgadnięcie jak największej liczby haseł. Wygrana drużyna mogła zakręcić Kołem Fortuny i zdobyć pierwsze pieniądze.

Następną konkurencja okazała się „Wybuchowa Paczka”. Dzieci mogły podawać paczkę dalej, tylko jeśli odpowiedziały poprawnie na pytanie. Drużyna osoby w której rękach wybuchła, przegrywała, a pozostałe mogła zakręcić kołem.

Kolejne zadanie było wybitnie trudne – z pomocą prowadzących, uczestnicy musieli znaleźć ukryte w wykreślance słowa. Poszło im znakomicie! Wszystkie drużyny znalazły przynajmniej po 6 słów i w nagrodę wszystkie kręciły kołem!

W kolejnym wyzwaniu dzieci musiały trafić piłeczka do kubka. Na koniec, nadeszła ostateczna próba – Próba Wytworzenia Złota. Za pomocą magicznych składników, uczestnicy próbowali stworzyć złoto, które jednak tak szybko jak się pojawiło, zniknęło. Okazało się, że pieniędzy nie da się wyczarować – trzeba je zdobyć ciężką pracą.

W nagrodę za aktywne uczestnictwo w wyzwaniach, dzieci otrzymały zarobione w Kole Fortuny pieniądze, a także indeksy potwierdzające zaliczenie szkolenia. Anonimowe źródła podają, że wszyscy doskonale się bawili i czekają na kolejne warsztaty!