Wycieczka go straży – grupa VIII

06 czerwca 2022 dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.

Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PRACOWNIKOM STRAŻY POŻARNEJ W SANOKU ZA UMOŻLIWIENIE NASZYM DZIECIOM POZNANIE ZAWODU STRAŻAKA Z BLISKA. TA ZDOBYTA WIEDZA ZACHOWA SIĘ NA DŁUGO W ICH PAMIĘCI.