Wycieczka grupy I do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku Filia Posada

W dniu 15.02 (środa), dzieci z gr.I wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku Filia Posada. Celem wycieczki było zaznajomienie się z literaturą przyrodniczą i poszukanie w niej ciekawych wiadomości na temat prehistorycznego życia. Dzieci miały okazję zobaczyć w atlasach i encyklopediach zdjęcia stworzeń, które wyginęły przed wieloma latami.
Spotkanie z Panią Marzenką, bibliotekarką, przebiegło w radosnej atmosferze. Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książki. Był to też czas, podczas którego mogliśmy zachęcić Maluszki, do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.
Przypominamy, że regularne czytanie dzieciom książek to doskonały sposób na rozwijanie ich zdolności poznawczych i językowych, a także kreatywności i wyobraźni. Dlatego też zachęcamy do odwiedzenia w najbliższych dniach Biblioteki Miejskiej i założenia dzieciom karty czytelniczej. Obecnie trwa kampania „Mała Książka Wielki Człowiek”, w której dzieci otrzymują książkowe upominki i dyplomy podczas założenia karty i wypożyczania książek.