Żółty Wtorek

We wtorek  12.03.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny dzień z cyklu edukacyjnego „Kolorowy tydzień”. Dominującym kolorem tego dnia był kolor żółty, który rozweselał wszystkie miny w ten pochmurny dzień.

Grupa I ten dzień spędziła pod znakiem pszczoły. Przedszkolaki próbowały różnych rodzajów miodu,  wykonały piękną pracę plastyczną i uczyły się w nowej rymowanki:

My jesteśmy małe pszczółki,

a na głowach mamy czułki

wesoło bawimy się w kole,

bo kochamy nasze przedszkole.

Grupa  II w żółty wtorek przeniosła się do świata emocji. Przedszkolaki zapoznały się z obrazkami przedstawiające różne emocje. Poznały symbolikę znaków graficznych. Uczyły się przy pomocy lusterek odczytywać z wyrazu twarzy emocje i je nazywać. Łączyły w pary „minki”, przeszły przez żółtą ścieżkę emocji oraz dopasowywały znak graficzny do przedstawionej na obrazku emocji. W żółty wtorkowy dzień dzieci przegoniły wszystkie strachy smutki oraz złości. Był to dzień pełen radości.

Wtorkowe żółte zajęcia w grupie III zawędrowały również do świata emocji. Na początku dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej pt.: „Przygody żółwia Huberta”. Następnie było mnóstwo zadań z kolorem żółtym. Przedszkolaki segregowały, przeliczały oraz układały rytmy. Na koniec dzieci wykonały prace pt.: „Mała żółta myszka”.

Grupa IV nadal odwiedza krainę kwiatów. W dniu żółtym zapoznały się z nazwami kwiatów w tym kolorze. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną pod tytułem „ Mój Narcyz”.

Grupa V w żółty dzień szukała oznak wiosny. Przedszkolaki za pomocą patyczków higienicznych malowały marcowe słoneczko, które coraz częściej zagląda do przedszkolnej sali. Wspólne zabawy z żółtym kolorem i gra w kręgle dostarczyła  przedszkolakom wielu radości.

Grupa VI nadal podróżuje po krajach Unii Europejskiej. W dniu żółtym przystankiem była Francja. Przedszkolaki dziś weszły w rolę dam i dżentelmenów. Zatańczyli pięknie kankana. W dzisiejszym żółtym dniu dziewczynki poczuły się jak młode damy przechadzając się po wybiegu modowym, oraz testując prawdziwe francuskie perfumy. Dzieci zapoznały się tradycjami kraju,  a na koniec na żółto ozdobili herb Francji.

Grupa VII w dzisiejszym dniu rozmawiała o emocjach. Na podstawie ilustracji rozpoznawały i nazywały je. Potrafiły opowiedzieć w jakich sytuacjach odczuwają radość smutek i złość. Dzieci wzięły udział w zabawach sensorycznych pokonując tor przeszkód. Na koniec odszukiwały i dopasowywały literki żółtym słońcu.

Grupa VIII dzień żółty spędziła na poznawaniu oznak wiosny w kolorze słońca tj. Słońca, żonkili, motylka cytrynka oraz pięknie kwitnącej forsycji. Podczas zajęć matematycznych przedszkolaki przeliczały, segregowały żółte tulipany. Na koniec wykonały obrazy forsycji, wyklejaną plasteliną.

Grupa IX w dzisiejszym żółtym dniu rozwiązywała „Żółte zagadki”. Przedszkolaki tańczyły z chustą animacyjną przy zabawie „ Skacząca żółta piłka”. Wielką radością dla dzieci była zabawa ruchowa z chustą animacyjną – w poszukiwaniu żółtego koloru.

Wtorkowy żółty dzień dostarczył przedszkolakom wiele pozytywnych emocji. Dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały przedmiotów, roślin w tym kolorze. Na zakończenie dnia powstało mnóstwo pięknych prac plastycznych – oczywiście w kolorze żółtym.