Kosmiczna przygoda z Okularami VR w grupie VIII

W piątek 16.02.2024r. dzieci z gr.VIII w ramach podsumowania tygodnia nauki o kosmosie, przeżyły niesamowitą przygodę. Dzięki Okularom VR przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości, w której mieli okazję poczuć się jak prawdziwi astronauci na misji kosmicznej. 
To właśnie podczas tych zajęć mogli zobaczyć, jak wygląda Układ Słoneczny i rozmieszczenie na nim poszczególnych planet. Wirtualny obraz gwiazdozbioru, pomógł im odszukać wśród konstelacji gwiazd te najbardziej znane, np. Wielką i Małą Niedźwiedzicę. Dzieci zobaczyły też jak wygląda najprawdziwsza Droga Mleczna oraz widok Ziemi z kosmosu w dniu i w nocy. Mieli okazję również wypatrzeć punkt na naszej Planecie, w którym w danej chwili się znajdowali.
To nie koniec atrakcji, bo Okulary VR przeniosły dzieci z gr.VIII również do „Kopuły” – modułu obserwacyjnego Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przez okno której widać Ziemię, kosmos i część stacji kosmicznej. A na dodatek niczym astronauci z misji kosmicznej Apollo 11 w 1969r., wylądowali na księżycu, żeby podziwiać z niego naszą piękną Ziemię. Jako, że w wirtualnej rzeczywistości można wszystko, to wprost z Księżyca, dzieci poleciały na Marsa, aby zobaczyć prawdziwy kosmiczny łazik Curiosity i burze piaskową na tej „pustynnej” planecie. 
Na sam koniec tej niesamowitej wyprawy, dzieci zobaczyły „New Horizons” – międzyplanetarną sondę kosmiczną amerykańskiej agencji NASA, której celem było zbadanie Plutona. 
To były bardzo ciekawe zajęcia, gdyż każde dziecko mogło przez chwilę doświadczyć wycieczki do wirtualnego świata, a dodatkowo poprzez zabawę poznać wiele ciekawych informacji o kosmosie i pracy astronautów NASA.  
Transmitowane na dużym ekranie wizualne doświadczenia dzieciaków, niejednokrotnie wywoływały okrzyki zachwytu i każdy z niecierpliwością czekał na swoją kolej. I choć w naszej fotorelacji znalazło się kilka zrzutów ekranu z transmisji na żywo widzianego przez dzieci świata, to nie oddają one w 100% tego, jak realne i zapierające dech w piersiach jest doświadczenie takiej podróży do wirtualnego kosmosu. 
Na koniec każdy Mały Astronauta otrzymał medal z gwiazdką świecącą w ciemności. Na pewno dzieci z gr.VIII na długo zapamiętają te zajęcia, ponieważ Okulary VR zapewniły im niesamowite emocje i pomogły spełnić marzenia wielu z nich o podróży w nieznane części wszechświata!