Nasz Shrek – przedstawienie teatralne o tolerancji

W dniu 24.04.2024 r. przedszkolaki z grupy IV, V i VIII wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Nasz Shrek” wystawionym przez aktorów z Teatru Profilaktycznego „ALERT” z Wrocławia. 
„Droga do marzeń nie jest łatwa…ale przyjaciel w potrzebie doda Ci sił”, takie słowa padły ze sceny i były głównym przesłaniem przedstawienia, mówiącego o wędrówce kilku przyjaciół do zamku, a w istocie wędrówce ku spełnieniu swoich marzeń. Shrek i jego przyjaciele próbowali swoich widzów przekonać o tym, że tak naprawdę liczy się serce i to, co mamy w środku, a nie wygląd zewnętrzny. 
Podróż bohaterów prowadziła nas przez różne programy telewizyjne, które na co dzień oglądamy w swoich domach, np. Kuchenne Rewolucje czy Milionerów. Nie zabrakło też odniesienia do znanych bajek, takich jak Królewna Śnieżka czy Czerwony Kapturek.
Całość przedstawienia dopełniły efekty specjalne, takie jak dym, gra świateł, muzyka czy multimedialne obrazy.
Motto przedstawienia brzmiało: „Lubimy się za to jakimi jesteśmy, a nie za to, jak wyglądamy!”
Mamy nadzieję, że przedszkolaki zrozumiały przekaz i w swoim życiu będą kierować się właśnie takimi wartościami, jak dobro, zrozumienie i tolerancja.